כאן תמצאו ריכוז של מאכלים שנחשבים למונעים באופן מסוים התפרצות התקף מיגרנה. מאכלים אלו עשויים להפסיק התפרצות מיגרנה, או לצמצם את אורך ההתקף.

1. קפה

לפני הכל – קפה, יכול גם לעורר את ההתקף הכל קשור במינון צריכת הקפה. בכל זאת הוא נכנס לקטגוריה של עצירת התקף המיגרנה מהסיבה שאם אתם לא רגילים לשתות הרבה קפה, קפה חזק נחשב לתרופה עתיקת יומין שעוצרת את הכאב או לפחותת ממעיטה אותו.

 קפה עוזר בהפחתת הכאב על ידי כיווץ כלי דם.

קפה

2. שקדים, ומאכלים עתירי מגנזיום (בננות, אורז מלא ועוד)

מגנזיום מגן על הגוף מפני כאבי ראש, על ידי הרפיית כלי הדם. מי שסובל ממיגרנה, תזונה עשירה במגנזיום יכולה להביא להקלה גדולה באופן מתמיד, לכן מומלץ לשלב בתזונה היומיומית שלנו מאכלים כמו שקדים, בננות, אורז מלא,קשיו אבוקדו ועוד .

3. שומשום

בשומשום יש הרבה ויטימין E . ויטמין זה מסייע בייצוב רמות האסטרוגן ומשפר את זרימת הדם ובכך מונע ומשפר את ההתמודדות עם המיגרנה. כמו כן, גם בשומשום יש הרבה מגנזיום.

נסו לשלב את השומשום במאכלים שאתם צורכים באופן יומי, כמו סלטים, טיגון (קיים שמן שעשוי משומשום), טחינה ועוד.

שומשום
כוס מים

4. שתייה מרובה

כמובן שכאבי ראש עלולים להיגרם מהתייבשות, על אחת כמה וכמה שאנו סובלים מהם בצורה כרונית. יש להקפיד על שתייה מרובה במשך כל היום, במיוחד בחודשי הקיץ ופעילות פיזית, אך לא רק. סגלו לעצמכם הרגל והסתובבו עם בקבוק מים תמיד, חוץ ממניעת כאבי ראש, זה יעזור לעור הפנים שלכם.

5. תפוח ירוק

זוכרים את המשפט – "תאכל תפוח ותן לרופא לנוח"? תופתעו לדעת שאם אתם באמצע התקף מגרינה תפוח ירוק יכול להיות המושיע שלכם. הוא רווי במים, ברזל ומגנזיום. הרבה אנשים מדווחים על אכילת תפוח בתור "תרופה" במקרה ומתפרץ התקף מיגרנה. (אגב, כותבת המאמר אחת מהם)